CopyPastehas never been so tasty!

Neden MHP'yi Destekliyorsunuz?

by alisemerci

  • 0
  • 0
  • 0
235 views

Neden MHP'yi Destekliyorsunuz?

1. Başörtüsü sorununu çözmeyi vaat eden MHP, Dr.Nesrin ÜNAL'ı başörtülü olarak meclise sokmasını ve başını açtırmasını başörtüsü sorununu çözdüğünü mü düşünüyorsunuz? Bu nedenle mi destekliyorsunuz?

2. Devlet BAHÇELİ 28 Şubat döneminin sonlarına doğru girdiği seçimden sonra, gazetecilerin Necmettin ERBAKAN ile koalisyon yapmayı düşünür müsünüz sorusuna "FP ve DYP biraz dinlenmelidir" cevabı vermiş ve DSP - ANAP ile koalisyon kurmuştur. Üstelik Rahşan ECEVİT'in ülkücüleri kast ederek "Eli kanlı katillerle koalisyon düşünmeyiz" sözüne rağmen. Sağ - islamcı bir parti olan Fazilet Partisi yerine, İslam ile uzaktan yakından alakası olmayan, hatta bilakis zararı olan DSP ile koalisyona girdiği için mi MHP'yi destekliyorsunuz?

3. Son günlerde başkan yardımcılarının 2/3'ü kaset skandalı nedeniyle istifa ettiği halde, onların bir nevi arkasında duran, sorumluluğu Ak Parti'ye ve Fethullah Gülen cemaatine yükleyerek kurtulmaya çalışan Devlet BAHÇELİ'ye hak mı veriyorsunuz?

4. Başkan yardımcısı olan kişilerin, olası bir iktidar döneminde BAKAN olma ihtimallerinin bulunduğundan haberdar değil misiniz?

5. Bakanlık potansiyeli olan başkan yardımcılarının, ahlaksız, evlilik dışı, toplu halde, asistanları, çalışanları, sekreterleri, hatta subay eşleri ile ilişkiye girmelerini normal mi karşılıyorsunuz?

6. Bakanlık potansiyeli olan başkan yardımcılarının, bu şekilde ahlaksız ve İslam'a uygun olmayan hayat tarzları parti içinde bile biliniyor iken, yıllardır yoldaşı olan insanların bile partilerinden ayrılması gözlerden kaçmaz iken, sizin bunları destekliyor olmanız, bir nevi bu hayata özendiğinizi gösteriyor. Doğru mudur?

7. Bakanlık potansiyeli olan başkan yardımcılarının, bu tip kasetleri başka ellere geçtiği taktirde, bakanlık, ihale komisyonları, araştırma komisyonları vb. konumlarda bulundukları dönemde ellerine gelse idi, bunlarla ne tür şantajlar yapılabilirdi düşünemiyor musunuz? Bu kasetleri AK parti, Fethullah Efendi cemaati ya da x bir güç bile çıkarmış olsa, bin yıl öncesinden Nasreddin hoca soruyor; Hırsızın hiç mi suçu yok?

8. Tüm bunlara rağmen, sırf koltuğunu kaybetmemek için kaset skandallarına sessiz kalan, partisinde temizliğe gitmeyen Devlet BAHÇELİ'nin neden destekliyorsunuz?

9. 1999 seçimlerinde kendilerine bir şans verildiğini, kendisine halk tarafında verilen bu şansa karşılık 2001 krizini hediye ettiğini ne çabuk unuttunuz. Tabi kriz sizin gibi zenginleri, 23 tane şirketi olan vakıfları vurmadı. Biz garibanları vurdu. Biz unutmadık, siz unuttunuz mu?

10. . "Tanrı türkü korusun" cümlesi dışında islami bir faaliyetlerine mi şahit oldunuz? Sizin bilip de bizim bilmediğimiz bazı islami faaliyetleri mi var MHP'nin. Lütfen bize açıklayınız da biz de ona göre destek verelim?

11. Bozkurtlara destek verelim demişsiniz. Bozkurtların neyine destek vereceğiz. İslam'la alakalı olarak tek bir seçim vaadi bulunmayan MHP'nin hangi vaatlerine destek vereceğiz?

12. İslami yaşantıyla bir alakası olmayan ülkücülerin, rakı, balık sohbetlerine, karı kız muhabbetlerine mi oy vereceğiz? 80 öncesinde olduğu gibi, cuma namazına gitmeyip, cuma namazına gitmeyen diğer insanları / öğrencileri sıkıştırıp dövmeleri, oruç tutmayıp, oruç tutmayanları dövmeleri nedeniyle mi ülkücü camiayı daha da güçlendirmek için mi MHP'yi destekleyeceğiz?

13. Bir İslami cemaatinin, islami kuruluşun, özellikle Merhum Mehmet Zahid KOKTU gibi muhterem bir insan tarafından miras bırakılan cemaatin bırakın MHP'yi, İslam'a daha yakın partileri bile desteklerken, acaba üyelerimi üzer miyim, bir vebal altına girer miyim, fitneye fesada neden olur muyum diye düşünmesi gerekmez miydi? Acaba cemaat size atalarınızdan miras kaldığı için mi bu kadar kolay harcıyorsunuz?

14. Merhum M.Zahid KOKTU ve M.Esad COŞAN hocaefendilerin ruhları MHP'yi destekleyerek mi şad edilecekti. Kendileri hayatta olsa ne yaparlardı acaba çok merak ediyorum.

15. Cemaatinize yardımda bulunan ya da bir şekilde ilişkisi olan, Has Partili, Saadet Partili, Büyük Birlik Partili ve Ak Partili insanların olduğundan haberiniz yok mu? Tabanınızdan bu kadar mı uzaklaştınız? Fildişi kulelerde mi yaşıyorsunuz? Yoksa tüm cemaat üyelerinizin Sağduyu Partisini mi desteklediğini zannediyorsunuz?

16. Sırf bu yapmış olduğunuz bu açıklamalar nedeni ile, ümmet-i muhammede ait olan vakfınıza 1 kuruş bile zarar ettirmeniz durumunda öbür dünyada bunun hesabını Devlet BAHÇELİ ile beraber mi vereceksiniz? MHP konuyla ilgili size özel yasa mı çıkaracak? Bu nedenle vakfınızdan ayrılan her cemaat üyesi için bir vebaliniz olduğunu hatırlatmamız mı gerekiyor? Bu kadar mı cahilsiniz?

17. Bu gün halen babanızın ölümü ile ilgili olarak "arkasında derin güçler mi vardı" sorusu net olarak cevap bulamamışken, 28 şubat döneminde İslami cemaatlere kök söktüren ergenekoncu yapıların varlığı ortada iken, Ergenekon camiasına sahip çıkan MHP'yi desteklemek, babanıza hakaret değil midir?

18. Cami bombalamayı düşünen, darbe yaparak Müslümanlara zulmetmeyi planlayan ordu mensuplarını bağrına basan MHP'yi desteklemek hangi akla hizmettir? 9 yıl öncesine dönüp, biraz tahayyül etmenizi istiyoruz. Vakfınızın kapatıldığı günleri bir hatırlayınız lütfen. İnsan unutmasıyla ünlü bir canlıdır. Siz bizim din kardeşimizsiniz. Sizi uyarmak bizim boynumuzun borcudur, Müslümanlığımızın gereğidir. Belki unutmuşsunuzdur. Umarım hatırlarsınız.

19. Şu soruyu da sormakta faide var, Ali İmran suresinde geçen (104. ayet) "Sizden iyiliği emreden, kötülüklerden nehyeden bir cemaat bulunsun" ayetinin neresinde görüyorsunuz kendinizi?

20. Ayrıca Metin YÜKSEL'in katili olan İhsan BARUTÇU'nun partisini desteklediğinizi hatırlatmak zorunda mıyız?

21. Son olarak, bu yapmış olduğunuz talihsiz,(*) açıklamalarınız nedeniyle, özelde cemaatinizden, size inanan ve güvenen müntesiplerinizden, genelde ise Müslümanlardan özür dilemeyi düşünüyor musunuz? İnsanın aklına türlü türlü şeyler geliyor. Şeytan bu ya! acaba Nureddin COŞAN beyin de bir kaseti mi var ki?

Sizin, bir cemaat lideri olarak bir takım insanların gönül verdiği insanlara bu şekilde hakaret etme yetkisini nereden aldınız? Sizin tebliğ ve cihad anlayışınız bu mu? Yüce yaradanımızın, peygamberimize yönelik: "Habibim, sen eğer kaba saba bir insan olsaydın etrafında kimseyi bulamazdın!"ayetinden de bir şey anlamıyor musunuz? Yine Yüce yaradanımızın: "Ey Musa, firavuna yumuşak söyle!" ayetinden de mi bir şey anlamıyorsunuz acaba?

22. En büyük icraatı parti adından da anlaşılacağı üzere MİLLİYETÇİLİK - IRKÇILIK olan bir partiyi desteklemek, Peygamber efendimizin aşağıdaki görüşlerine ne kadar uymaktadır?

                a. "Irkçılığa (asabiyyeye) çağıran Bizden değildir; ırkçılık için savaşan Bizden değildir; ırkçılık üzere, asabiyye uğruna ölen Bizden değildir." (Müslim, İmâre 53, 57, hadis no: 1850; Ebû Dâvud, Edeb 121; İbn Mâce, Fiten 7, hadis no: 3948; Nesâî, Tahrim 27, 28)

                b. "Aziz ve Celil olan Allah, sizden câhiliyye devrinin kabalığını ve babalarla övünmeyi gidermiştir. Mü' min olan, takvâ sahibidir. Kâfir olan ise şakîdir. Siz, Âdem'in çocuklarısınız. Âdem de topraktan yaratılmıştır. Bazı adamlar, (kâfir olarak ölen) kavimleriyle övünmeyi terketsinler. Çünkü onlar cehennemin kömüründen bir kömürdürler, yahut onlar, Allah indinde burnu ile pislik yuvarlayan pislik böceğinden daha aşağıdırlar." (Ebû Dâvud, Edeb 120, hadis no: 5116)

                c. "Kim hevâsına uyarak bâtıl yolda cenk eder, kavmiyetçiliğe (asabiyet) çağrıda bulunur veya kavmiyetçiliğin sevkiyle öfke ve tehevvüre kapılırsa, câhiliyye ölümü üzere (kâfir olarak) ölür." (İbn Mâce, Fiten 7)

                d. "Bir kimseyi ameli geri bırakmışsa, nesebi, soyu onu kurtaramaz, yükseltemez, ilerletemez." (İbn Mâce, Mukaddime 17, hadis no: 225)

                e. "Allah indinde en şerefliniz takvâca en ileri olanınızdır. Arabın Arap olmayan (acem) üzerine bir üstünlüğü yoktur. Arap olmayanın da Arap üzerine bir üstünlüğü yoktur. Siyah derili olanın beyaz derili üzerine bir üstünlüğü yoktur, beyazın da siyah derili üzerine bir üstünlüğü yoktur. Üstünlük sadece takvâ iledir." (Cem'u'l-Fevâid, 1/510, hadis no: 3632)

Bu konularla ilgili olarak kamuoyunu tatmin edecek bir cevap bekliyoruz. Çünkü siz, bu soruları sormamıza neden olan açıklamanızı sagduyu.org adresinden değil, iskenderpasa.com adresinden yayınladınız. Bu bir siyasi açıklama olsa idi, dini bir sitede yer almazdı. Dini suistimal mi ediyorsunuz? Dini siyasete mi alet ediyorsunuz? Bunun hukuka uygun olduğunu mu düşünüyorsunuz?  Lütfen bu konulara hassasiyet göstererek cevap veriniz. Kamuoyunu tatmin ediniz.

Saygılarımla.

NOT: Bu mesajımız eline ulaşan kardeşlerimiz lütfen duyarlılık gösterip bu konudan haberi olmayan kardeşlerimize Allah rızası için bu mesajı ulaştırsınlar. Nureddin Coşan beyin yapmış olduğu bu açıklamaları www.habervakti.com adresinden okuyablirsiniz. Aklını kullan başlığıyla akit gazetesi 3 haziran 2011 tarihli gazateye bakabilirsiz 18.sahife! http://iskenderpasacemaati.blogcu.com/

Add A Comment: