CopyPastehas never been so tasty!

İstanbul güzel orospudur..

by padmeamidala

  • 1
  • 1
  • 0
409 views

İstanbul benim çocukluğumun hayallerini süsleyen şehirdi. Aslında ne kadar İstanbul bilmiyorum ama, asıl kısım Anadolu Yakası idi. Her yerden ayrı, her yerden güzeldi. Yaşaması kolaydı, sokakları daha canayakındı. Hayatta mabet saydığım tek yapı da oradaydı, Siyah Çoraplılar da Moda semalarında can bulmuşlardı ki, bu beni Kadıköy'e en çok bağlayan şeydi. Sayısız gel-gitden sonra, artık İstanbul'da yaşama cesareti bulabilmiştim kendimde...Kalkıp cebimde beş parasız, ardımda desteksiz gelmiştim. "Kabul eder beni İstanbu" demiştim, "bulurum yolumu bir şekilde".
Çocukluğumda babamın bana armağan etmiş olduğu Haydarpaşa'nın deniz kokusuyla birleşip genizleri yakan tren dumanlarını çekecektim içime. Sabah vapur ve martı sesleriyle uyanıp, gece tren düdükleri ile uyuyacaktım. Her şeyi planlamıştım. Oraya aittim, orada olacaktım.
(Şair burada İstanbul'a sesleniyor)
Ey herkesin hayalindeki güzellik İstanbul... güzelliğin, mesleğinin orospuluk olduğunu öğrendiğim andan itibaren bitti gözümde. Parası olan en güzel manzarayı seyredip, en güzel yerlerinde dolaşıyor teninin. Parası olmayana, deniz mavisi gözlerini göstermiyorsun bile. İçindeki binlerce kadını da kendine benzetiyorsun her geçen gün...Sana benzememek için bir an önce kaçasım var senden.
Sevgilerimi, aşklarımı senin gibi yaşamaya mecbur kalmamak için köşe bucak kaçmalıyım senden.

Add A Comment: