CopyPastehas never been so tasty!

Kıskanmak bir deli gibi özgürcesine..

by padmeamidala

  • 1
  • 0
  • 1
344 views

Kıskanmak..Bir adamı delicesine canlı veya cansız her türlü varlıktan kıskanmak. Ne ile açıklanabilir bilmiyorum, duyan belki "piskopat" damgasını yapıştırır aniden ve gülerek...fakat benim tanımım "aşk."
Kıskançlıkla ilk kez tanışmıyorum elbet, her sevgili az ya da çok kıskanıldı daha önce. Fakat bu kadarına ben, şahsım, kendim bizzat bile şahit olmamıştım 22 yıllık hayatımda. Ne bir arkadaşımda gördüğüm oyuncağı, ne Nine West'ten almış olduğu ayakkabıları, ne Kanada'ya yerleşip yaşama şansına sahip olanları ne de başka bir kadına sarıldığını görmüş olduğum sevgiliyi böylesine kıskanmıştım. Sıradanlaşmış ve körelmiş kıskançlık duygularının oldukça dışına çıktım. Kendime verebileceğim zararı tamamen gözardı ediyorum ben aslında O'nu ne kadar sıkarım, ne kadar bunalır diye düşünüyorum.
Benim gibi, oturup bir hikaye yazmaya kalkışsa iki kelime bile düşünemeyecek fakat konu herhangi bir zamanda iki kişi arasında gelişebilecekleri kurmaya geldiğinde Stephen King'i aratmayacak kurgular yaratan biriyseniz, ilişkilerinizde şansınız pek yaver gitmeyebilir. Kendi kendinize stres yaratıp karşınızdaki için hayatı mahfedebilirsiniz. Elimden geldiğince frenlemeye çalışıyorum kendimi. Düşünmemeye, lanet olasıca Stephen Kingcesine gelişen kurgular yapmamaya çalışıyorum. Vefakat pek başarılı olduğum söylenemez...
Baktığı her yerden, herkesten, sanal ortamdaki her yaratıktan, etrafındaki her türlü kadından, yediğinden, içtiğinden, eğlendiğinden, bensiz geçirdiği her saniye ve hatta saliseden nihayet kendisinden...Bazen düşünüyorum beyninin içindekilerden nasıl korurum onu diye? Belki korumama gerek olan şeyler yoktur diye aklımdan geçirip, yine de beyninin her kıvrımından ve düşüncesinden kıskanıyorum. Vücudunun her karesini benim kadar iyi bilen bir varlığın olmadığı düşüncesini saplıyorum beynime, sonra "ya benden öncesi" diyorum... Benden önce hayatına tek gecelik, tek günlük, birkaç saatlik, birkaç günlük, haftalık, aylık, senelik girmiş ve tenine değmiş gözlerinin içine bakmış olan herkesin derisini yüzüp, gözlerini oyasım, genital organlarını tuzla doldurup dikesim, dudaklarını kesip tuzruhu ile yıkayasım geliyor.-BTW: bu adam benim kriminal düşüncelerimi tetikleyip, sapık olma yoluna sürüklüyor.-
Ben de bilmezdim kıskançlık sınırımın ne kadar geniş olduğunu ve kıskançlığın bana neler yaptırtabileceğini. Hani sevinmem mi lazım acaba birine böyle delicesine aşık olup da olur olmaz kıskançlıktan yaşanan kramplara, yoksa deliriyorum diye mi düşünmem lazım? -Ne biçim bir cümle kurdum, kafa dağıldı biraz.-  İlerleyen zamanlarda elle tutulasıca bir neden görmesem de, kadının birine ya da O'na tekme tokat dalmasam, kendimi de helak etmesem diye umuyorum.
Haydi hayırlısı.

Comments

Add A Comment: