CopyPastehas never been so tasty!

Baykuşlar kartal olsun, askere gidip adam olsun !

by anonymous

  • 0
  • 0
130 views

“ Oku, Oku, Oku ”

İlk ayet. Okumadım, özet geç deyip birbirinizi makale okumamaya özendirmeyi bırakın.

 

 

Bak arkadaş,

 

Burada beraber oyun oynuyoruz dedik, eğlenelim istedik. Ezdik, ezildik,büzdük, büzüldük, yaktık, yıktık bir şekilde bugüne geldik. Seni de bugüne kadar yaptığın davranışlarla yeterince tanıdık. Ve sana pek çok kez dedik ki bu şekilde davranman bizleri rahatsız ediyor.

 

Çamur atmadığın adam kalmadı, sonra biz kovulduk, istenmeyeniz dedin.

İşinde gücünde adamlara kimse gidip laf atmaz. Bugün bu kadar laf yediyseniz bu haddin aşılmasından kaynaklıdır. Belki bir başbakanlığın kıskanıldı derim. Ama tüm eTürkiye vatandaşlarının orda gözü vardı demem.

 

 

Her insanın belli bir düzeni var, sevgi ve saygı duyduğu şeyler var.

Bazısı İnci komünisttir der bazısı anarşisttir der, ben bilmem. Anarşistsen de eleştirini iftiraya veya hakarete sakın ha sakın çevirme. Ama makale altlarında yorum olarak her daim anayı bacıyı karıştırırsan yanlışın alasını yaparsın, tekrar yapma !

Savaşta karşı tarafı desteklemek bir tepki olarak az çok kabul görmüş bir şeydir. Sen bunu abartırsan tepkine etki çığ gibi büyür, dağ gibi üstüne çöker. Sonra bağırmaktan yırtılır boğazların.

İstersen Amerikan başbakanı ol, istersen dünyayı yönet. Sen Türkiye’ye ültimatom veremezsin. Bunu gerçek hayatta yapmaya kalkışırsan bu milletin evladı senin kestiğin ültimatomu racon keserek değil başka türlü döndürür sana. Başka oyunda işe yarar belki ama burada klavye erkekliği yapmaya kalkma…

 

Arkanda olan tebaanın sadakati çok mu iyi.  

Üye sayına güveniyorsun da onlar senle geldi diye hep senle mi kalacaklar. Makalelerde yorum yapmıyorlar diye okumayacaklar mı.Hep şirketlerinde çalışıp sana oy mu verecekler

Sen onlara ne veriyorsun, ne vaat ediyorsun da onlar seni tercih etsinler. Sen ki yorumlarında liselilere tonla laf atıyorsun, liselilerle dalga geçiyorsun. Dolacak sınırları. Müritlerin de akıllanacaklardır, dili de özü de bozulduğu gibi düzelecektir. Siz yirmisinde hala çocuk kalmış olabilirsiniz ama onlar kalmaz. Askere gitmeden de adam olur aslanlar. Gerekirse hepsiyle tek tek görüşürüm, senin de modan kolbastı gibi biter de dönersin kenar mahallene.

 

Ben iki fakele vatana hayırlı adamı, bin müritle boş işler koşturan bencil adama tercih ederim.

Ben kendi başına buraya başlayıp, buraya gönül vermiş adamı, babyboom’un kralını da yapsan sana tercih ederim.

 

Ben İncinin ayrılmasını çatışmasını istemem, sende şimdi al aklını başına, otur az da vatana millete hayırlı işler için düşün. O makaleni de biran önce sil. Bu laflar birinize değil nasibini alması gereken tüm İnci liderlerinedir.