CopyPastehas never been so tasty!

Yurtdışı Dil Okulunu Nasıl Seçmeli

by sami1234

  • 0
  • 0
  • 0
60 views

Yurtdışı dil okullarından hangisine gideceğinize karar vermek önemli bir konu olsa da daha önce karar verilmesi gereken en önemli konu ülke ve şehir seçimidir. Burada amaç, öğrenciye yurtdışında istediği yabancı dil eğitimini en verimli şekilde almasını sağlamaktır. Bunun yanı sıra ülkenin kültürü ve yaşam tarzı ile eğitimini birleştiren öğrenci devamlı pratik yaparak okulda aldığı eğitimi dışarıda pratiğe dökme şansı elde etmiş olacaktır.

Unutmamak gerekir ki, yurtdışında dil eğitimi almak yabancı bir lisanı anadili olan bir ülkede pratik yaparak öğrenmek günümüzde gitgide daha da önemli bir gereklilik olarak karşımıza çıkmaktadır. Bundan dolayı, yurtdışı dil okulu seçimini yaparken güvenilir ve tecrübeli bir yurtdışı eğitim danışmanlığı acentesinden bilgi edinmek ve kapsamlı araştırma yapmak önemlilik arz etmektedir.

Yurtdışı eğitim danışmanının, yurtdışında yabancı dil eğitimi konusunda vereceği tavsiyeler ve yıllar içinde yaşanan tecrübeler göz önünde bulundurulmalıdır. Yurtdışı eğitim danışmanlığı firması öğrenilmek istenen dile göre en iyi hangi ülkede, ve şehirde hangi okulda eğitim almasının gerekleri konusunda öğrenciyi bilgilendirir. Öğrenciye yurtdışı dil okullarının bulunduğu ülkeleri tüm detayları ile sunar ve kurumlar hakkında bilmek isteyeceği bilgileri ve konaklama, fiyatlandırma konularında en güncel bilgileri sunar.

Burada önemli olan öğrencinin yurtdışında alacağı dil eğitiminden maksimum verimi alabilmesi için gittiği ülkeyi sevmesi, bulunduğu ortama kolay uyum sağlayabilmesi, dil okulunda ve dışarıda pratik yapmaya çalışması ve sosyal hayattan kopmaması çok önemlidir.

Yurtdışı dil okullarını iki farklı başlık altında toplayabiliriz

Yurtdışı Zincir Dil Okulları: Yurtdışı dil okullarında zincir okullar önemli bir yer tutmaktadır. Zincir okullar kendi içlerinde belirli standartlar geliştirmiş, eğitim ve akademik kadroları zengin ve öğrenciye sundukları imkânlar belirli bir seviyenin üzerinde bulunmaktadır. Fakat tüm bunların yanı sıra zincir okullarda iyi eğitim alınacağına dair kesin bir yargı oluşmamalıdır. Eğitim alınan sezon ve okula göre bazı durumlarda alınan eğitim maalesef ödenen ücretin karşılığı olmamaktadır. Eurocentres, Kaplan International Centers, Embassy CES, The European Center, LSI (Language Studies International),St Giles,EF gibi dil okulları en bilinenlerindendir.

 

Lokal Butik Okullar: Öğrencilere zincir okullar kadar sosyal imkân sağlayamayan bu okulların bir çoğu eğitim kalitesiyle ön plana çıkar. Özellikle akademik kadrosuna çok değer veren bu dil okullarında eğitimci sirkülâsyonu hiç denilecek kadar azdır. Bu durum sayesinde öğrenciler derslerine daha adapte olarak eğitimlerine devam edebilirler. Ayrıca zincir okullarda kabul edilemeyen standartlara bağlı hükümler bu tür butik okullarda daha esnek olabilmektedir. Burada bahsettiğimiz kalite ve özen her butik lokal okul için geçerli değildir. İşte bu noktada yurtdışı eğitim danışmanlığı devreye girer ve yıllardır tanıdığı bildiği eğitim kalitesine güvendiği okulda öğrencinin en iyi dil eğitimini eğitim almasını sağlar.

Örnek butik okullar arasında, Westbourne Academy, LSI Portsmouth, Wibledon School of English, Bell School, BBSI, Beet gibi okullar sayılabilir. hakkında daha fazla bilgi için yurtdışı yaz okulları ziyaret edin http://www.afegitim.com/

Add A Comment: