CopyPastehas never been so tasty!

Önemli Duyuru ! ABD Lokasyonlu FileHostlara (SOPA) Darbesi !

by anonymous

  • 0
  • 0
120 views

Merhaba Değerli TekLinkFiLm sitesi kullanıcıları ve İnternet üzerinden FiLm indirme işlemi ypan tüm Kullanıcılar.

 

Şuanda Çok büyük bir şaşkınlık içindeyiz Tüm uploaderlar olarak. Sizinde Bidiğiniz gibi geçen aylarda Wupload telif hakkı dosylar yüzünden kazanç Programını Kapatmıştı. Şuanda Daha büyük bir şekilde MegaUpload-Fileserve de kazanç programlarını kapatmıştır.. Asıl önemli olan ABD de barınan tüm Bu tür Dosya yüklenen sitelerin her birinin bir bir kapatılmasıdır. Sadece Dosya yüklediğiniz değil video izlediğiniz sitelerde bu durumdan pay almıştır.

 

 

 

SOPA nedir?

Telif haklarına dayanılarak hazırlanan bir yasa tasarısı olan SOPA, temelde fikri mülkiyet haklarını ihlal eden sitelere yaptırımları artırıyor gibi görünüyor. Yasa uyarınca ABD organları, internet sağlayıcılarının telif ya da ticari marka yasalarını ihlal ettiğinden 'şüphelenilen' ve kullanıcılarının faaliyetlerini yeterince takip etmeyen siteleri bloklamaya zorlayabilecek.

SOPA ile bir bakıma 'kara liste' oluşturulacak yorumu yapılıyor. ABD organlarının istediği şartlara uymayan her site bu listeye eklenebilecek. Kara listedeki siteler, Google gibi arama motorlarında da gösterilmeyecek, gösterilirse Google da erişim engeli tehlikesiyle karşı karşıya kalacak.

 

 

Şuanda FileServe Bazı upload yapan kişilerin tüm dosyalarını silmiş bulunmaktadır. Benimde siteye yüklediğim tüm linkler silininceye kadar fileserve linklerini kaldırmayacağım. Sizin için Buna ek olarak yeni alternatifler ekleyeceğim.

 

Fileserve Dosyaları sildiği anda ise tüm Fileserve Linklerini Kaldıracağım.

 

Sonuç olarak Bu ABD de çıkan SOPA Muhabbeti doğrultusunda Film, Müzik vb diğer sektörlere çok büyük darbeler gelmektedir. Şuanda Turbobit ABD Lokasyon Değildir ve tüm filmlerimiz orayada yüklenicektir. Bilginize. Bakalım gerçektende Film sektörü biticek  mi? Yoksa Direnişler devam edip kazanan olucaklar mı? Bunu ilerleyen Günlerde Göreceğiz..

 

 

Son bir maddeyle yazımı Sonlandırıyorum.

 

Megupload'tan alıntıdır:

Bunların her biri, aynı bizim gibi çevrimiçi korsanlıkla uğraşmak zorundalar. Google muhtemelen dünyanın en geniş korsan içeriği indeksini tutmakta. Onları korsan olmadığını gösteren ne? Kaydedilebilir DVD'leri ya da dış USB sabit diskleri üretenler neden mahkemeye verilmiyor? Onlar da yasadışı amaçlar için kullanılabilir. Microsoft'un Windows işletim sistemi dünyanın en geniş korsanlığa izin vereni. Windows her gün inanılmaz bir ölçüde korsan içeriği transfer etme ve tüketme için kullanılıyor. Microsoft neden korsan değil? Bu çifte standart Megaupload üzerine dayatılmamalı çünkü bunun ne mantık ne de kanunlar kabul eder. Tüm istediğimiz eşit muamele.