CopyPastehas never been so tasty!

Semerci Aranıyor

by anonymous

  • 2
  • 0
  • 0
322 views

                                                     SEMERCİ ARANIYOR...
 
            Köyün birindeki eşekler semerciden çok şikayetçilermiş. Hiç iyi semer yapamıyor, eşeklerin sırtları kanlı yaralarla doluyormuş. Bir araya toplanıp yeni bir semercinin gelmesi için dua etmişler. Hikaye bu ya duaları da kabul olmuş ve köye yeni bir semerci gelmiş.  
 
             
Ne var ki bu semerci de eşekleri rahatlatacak semerler yapamıyormuş. Yaralar azalacakken artmaya başlamış. Eşekler yine toplanıp, köye başka bir semerci gelmesi için dua etmişler. Bir süre sonra bu istekleri de yerine gelmiş ve mevcut semerci köyden ayrılarak yerine başkası gelmiş. Eşekler yine çok sevinmişler.  
 
         Ama çok zaman geçmeden yeni semercinin de çok farklı olmadığını, semerlerin gittikçe daha da kalitesizleştiğini, yaralarının ise kötüleştiğini görmüşler. Semerci gitmiş, semerci gelmiş ama hiçbir şey fark etmemiş. Her seferinde de eşekler yeni semerci gelmesi icin dua etmişler.          
 
           Nihayet bir gün toplanıp, bu duruma nasıl bir çözüm bulabileceklerini tartışmaya başlamışlar. Herkes başka eşeklerden duyduğu bazı semercilerin isimlerini söyleyerek köye bunlardan birinin gelmesi için dua edilmesi gerektiğini söylüyormuş. Bu sırada yaşlı bir eşek söz alarak şunları söylemiş:
          -"Biz eşekliği kabul edip sırtımızdaki semerin kimin tarafından yapılması gerektiğini tartışıyoruz. Oysa yaralardan kurtulmanın tek bir yolu var; o da semerleri sırtımızdan atmak. Bu da eşeklikten kurtulmakla olur."
          O günden sonra köydeki eşekler, eski semerciden kurtulmak icin değil de eşeklikten kurtulmak için dua etmeye başlamışlar.

       " Allah, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır. Yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Allah'ı kullanırlar. "

Add A Comment: