CopyPastehas never been so tasty!

Neden Amerika Birleşik Devletleri Dil Okulları?

by sami1234

  • 0
  • 0
  • 0
68 views

Yurtdışı dil okullarında İngilizce eğitim almayı planlayan bireyler için Amerika Birleşik Devletleri konumu, popülaritesi ve eğitim sisteminde oluşturduğu kalitesi ile yabancı öğrencilerin ilk tercihi olma statüsünü korumaktadır. Bunun yanı sıra ABD’de eğitim alacak öğrencilerin kafasında birçok soru oluşmaktadır. Genel olarak karşımıza çıkan bu soruları kısaca şöyle özetleyebiliriz.

Neden Amerika?

Konum,

Amerika Birleşik Devletleri yüzölçümü olarak dünyadaki en büyük dördüncü ülkedir. ABD, Kanada ve Kuzey Takımadaları Kuzey Amerika olarak adlandırılır 8.3 milyon mil kare (21.5 milyon kilometrekare) alana sahiptir ve bunun 3.6 milyon mil karesi ABD'dir. Sınır komşuları Kanada ve Meksika olan ülkenin Pasifik ve Atlantik okyanuslarına batısı ve doğusu boyunca kıyıları vardır.

Başka bir dünya görmek,

Amerika farklılıklar ve özgürlükler ülkesi olarak bilinir. Bu ünü her konuda ve her şeyde oluşturduğu büyüklük kelimesinden ileri gelir. Örnek olarak New York’un San Fransisco’ ya uzaklığı Londra ya uzaklığı ile aynıdır. Eyaletleri Avrupa ülkelerinden daha büyüktür. Ölçü ve elektrik sistemi dâhil birçok sistem ve yapısı hatta giysi ölçüleri dahi dünyanın diğer ülkelerinden farklıdır. Örnek olarak; Benzin galonla, mesafeler mille, ağırlık libre ve onsla ölçülür.

Eğitim sistemi kalitesi,

Amerika'daki dil okulları en batısından en doğusuna kadar eğitim kanunları uyarınca belli standartlara sahiptir. Öğrenciler iyi okul, kaliteli eğitim ve konforu bir arada bulabilmektedir. Bunların yanı sıra dil eğitimini tamamlayan öğrencilerin Amerika’da üniversite eğitimlerine devam etme şansları yüksektir.

Amerika Dil Okullarının sağlayacağı yararlar;

Amerika’da öğrenci olmak,

Dünya çapında prestij elde etmek

İngilizceyi anavatanında öğrenmek

Kültürü Tanımak

Amerika Dil Okulları Hakkında Merak Ettikleriniz;

Hangi eyalete ve şehre gitmeliyim?

Amerika Birleşik devletlerinde dil eğitimi almak için Massachusetts eyaletinde Boston şehri, New York eyaletinde Manhattan, California eyaletinde Los Angeles, San Francisco, Illinois eyaletinde Chicago tercih edilen ve dil eğitiminde kendini kanıtlamış eyalet ve şehirlerdir.

Hangi okulu tercih etmeliyim?

Amerika Birleşik Devletleri’ nde dil eğitimi için zincir okullarda tercih edilebilir butik yerel okullarda burada iyi bir tercih yapabilmek için yurtdışı eğitim danışmanlarından yararlanmak faydalı olacaktır. Eğitim danışmanlığı ücretsiz olmakla beraber danışmanlar okullar hakkında gerekli bilgi ve deneyime sahiptirler.

Hangi program benim için uygundur?

Amerika Dil Okullarına giden öğrenci okula başladığı ilk gün bir dil seviye tespit sınavına girer bu sınavdan sonra kendi seviye ve bilgisine uygun sınıfa yerleştirilir.

Amerika Öğrenci vizesi?

Amerika vizesi için en önemli iki belge DS-160 formu ve I20 ‘dir. Yurtdışı eğitim danışmanlığı tarafından kolayca sağlanabilen I-20 Formu (Dil Okulu Kabulünü Gösteren Form) en önemli belgedir. DS–160 Vize Başvuru Formunun da mutlaka sizin adınıza profesyonel kişilerce doldurulması önemlidir. Vize belgelerinin geri kalanları standart vize prosedürü ile aynıdır.

SEVIS nedir?

SEVIS (Student and Exchange Visitor Information System) Amerikan hükümetinin kültürel değişim programlarıyla veya eğitim almak amacıyla Amerika’ya gelen yabancı öğrencilerin bilgilerini kayıt altında tutan sisteminin adıdır. SEVIS kaydı Öğrenci Sosyal Güvenlik Numarası alabilmek için şarttır. Department Of Homeland Security tarafından öğrencinin statüsü kaçak konumuna alınacağından, öğrencinin bir sonraki Amerika’ya giriş-çıkışı zora girebilir ve öğrenci ABD’yi terk etmek zorunda kalabilir.

Web sitemizi http://www.afegitim.com/ ziyaret ediniz yurtdışı eğitim hakkında daha fazla bilgi için

Add A Comment: