CopyPastehas never been so tasty!

چند پیشنهاد به دوستان کاربر و یک پیشنهاد به دوستان مسئول سای

by anonymous

  • 0
  • 0
  • 0
147 views

چند پیشنهاد به دوستان کاربر و یک پیشنهاد به دوستان مسئول سایت

 

پیش از این نیز بسیار اشاره شده است، که در شرایط کنونی مهم‌ترین ابزار ما در مبارزاتِ آزادی خواهی بر علیه جهل وظلم، تلاش در مسیر آگاهی رسانی و روشن‌گری‌ست.

 تعدادِ رسانه‌های مستقل و آزادی‌جو، آنچنان اندک است که ناگزیریم از داشته‌هامان نه تنها مراقبت نماییم بل‌که آن‌ها را به گونه‌ای ارتقاء دهیم که کمبود عددی‌شان را جبران کنیم. به همین منظور با طرح و اجرای پیشنهاد‌هایی که در پی می‌آید، امید آن دارم که موجبِ ارتقاء رده بندی سایت بی‌رنگی در موتور‌های جستجوگر و به همان نسبت افزایش بازدیدکننده‌گان و رونق سایت شده و بر روشنایی این شمع بیافزاییم.

 

برای کاربران:چند راه‌کار ساده که  موتورهای جستجوگررا در یافتن مطالب کمک می‌دهد.می‌توان از این روشها در ازدیاد بازدیدِ سایت‌های شخصی و وبلاگ‌ها هم استفاده نمود.

- برای متن خود یک یا چند« واژه‌ی کلیدی» مناسب انتخاب کنید (خود را برای چند لحظه به جای کسی که بدنبال چنین مطلبی می‌گردد قرار دهید تا تصویری از کلماتی که ممکن است در هنگام جستجو استفاده شود را مجسم کنید.)

 

- از کلمات کلیدی خود اگر می‌توانید به شکلی در عنوان(title) مطلب استفاده کنید چرا که عنوان بیشتر مورد جستجو قرار می‌گیرد.

-  تعداد تکرار کلمات کلیدی شما در متن و به خصوص در پاراگراف نخست بسیار مهم است و معمولن 200 واژه‌ی نخست بیش از باقی متن مورد جستجو قرار می‌گیرد.

- در برچسب‌ها(tags) در کنار کلمات جدا جدا، از عبارت (phrase) نیز استفاده کنید.

- واژه‌ی بیرنگی را به برچسب‌های خود وبرای تمامی لینک‌هایی که ارسال می‌کنیم اضافه کنیم.

- متاسفانه گاهی بدلیل عجله، برچسب‌های کمی به لینک می زنیم در حالی‌که تعداد برچسب‌ها بسیار مهم است.

- در مطالب از هایپرلینک (hyperlink) استفاده کنیم. این کار باعث می‌شود که موتور‌های جستجو از دو مسیر رفت و برگشت تعداد بازدید‌ها را محاسبه نمایند . باید دقت نمودکه هایپرلینک کردن به مراجع  و منابع معتبر و پربازدید بسیار مهم بوده و بر اعتبار سایت می‌افزاید. در هنگام این کار از نام آن منبع استفاده شود . به عنوان مثال من می‌خواهم از «فرانس پرس» در مطلب ارجاع دهم به جای اینکه کلمه « اینجا» و یا « منبع» را هایپر کنم بهتر است کلمه‌ی « فرانس پرس» را هایپر کنم.

- در بحث‌ها و گفتگوها شرکت کنیم و به بوجود آوردن محیطی پر بحث، به رونق لینک‌ها و سایت بیافزاییم.

 

پیشنهاد به مدیران گرامی سایت:

 به منظور تشویق و ترغیب کاربران برای شرکت در بحث‌ها لازم است که کاربران به نوعی از ارسال نظر در لینک مربوطه مطلع گردند. شاهد هستیم که گاهی لینکی مشکلی دارد و توسط کاربری به ارسال کننده‌ی لینک تذکر و یا توصیه ‌ای می‌شود ولی ارسال کننده‌ی لینک از این موضوع بی اطلاع می‌ماند. بهترین راه حل، استفاده از سیستم ‌آگاه سازی‌ست به شکلی که سیستم به طور اتوماتیک ارسال هر نظری را به ارسال کننده و کاربرانی که در زیر آن لینک نظر داده‌اند اطلاع می‌دهد. این موضوع به پیگیری و ادامه‌ی بحث‌ها کمک زیادی می‌کند.

 

با جمله‌ای زیبا از زرتشت سخن را به پایان می‌برم:

من برای نبرد با تاریکی شمشیر نمی کشم، چراغ(روشنایی) می افروزم

   

Add A Comment: