CopyPastehas never been so tasty!

Erdogan, Atatürk`ün izinden gitseydi Diktatör diyemezlerdi..

by anonymous

  • 1
  • 0
  • 0
100 views

Erdogan, Atatürk`ün izinden gitseydi Diktatör diyemezlerdi..
  Taksim projesini alacakti eline."Bakin ey halkim!Bu gördügünüz proje uygar milletlerin bir cogunda benzeri sekilde var.Bizim hedefimiz de onlar gibi olmaktir. İsterseniz bildireyim ki, bu kadar yüksek ve önemli bir sonuca varmak için, gerekirse bazı kurbanlar da verelim"diyecekti.Sonra ardindan Taksim Mahkemeleri kuracak ve Takrir-i Sükun Kanunu cikaracakti.Mahkemeler isler ve kanun yürürlükteyken projeyi bitirecek daha sonra da Kuran tilaveti ve dualarla Topcu Kislasi`nin acilisini yapacakti!

  Asagida Atatürk`ün örnek ! alinacak bir uygulamasi var.Bizim milletin demokrasiden anladigi budur!

  Atatürk 24 Ağustos 1925 tarihinde Kastamonu’ya elinde Panama şapkasıyla gitmiş, Kastamonululara hitaben yaptığı konuşmada:
“Uygar ve milletlerarası kıyafet, bizim için, çok cevherli milletimiz için lâyık bir kıyafettir. Onu giyeceğiz. Ayakta iskarpin veya fotin, bacakta pantolon, yelek, gömlek, kravat, yakalık, ceket ve tabiatıyla bunları tamamlamak üzere başta siper-i şemsli serpuş. Bu serpuşun adına şapka denir. Redingot gibi, bonjur gibi, smokin gibi, frak gibi, işte şapkamız! İsterseniz bildireyim ki, bu kadar yüksek ve önemli bir sonuca varmak için, gerekirse bazı kurbanlar da verelim!”
(K. Z. Gençosman, Atatürk Ansiklopedisi)

Add A Comment: